Mida maskid varjavad

Milliseid kauneid maske on maailm täis!

Ja kui palju ebakindlust nad varjavad… Ja kui palju on kauneid naisi, kes varjavad end maski taha lootuses, et see varjab meie sisemist ebakindlust. 

Paneme enesekindluse maski pähe ja korras! Kas see on ikka nii lihtne? 

Enamasti on meil neid maske muidugi rohkem kui üks: kodus üks ja tööl teine ja sõpradega kolmas ja veel ja veel ja veel. Vahel on tore nende maskidega mängida, igasuguseid kenasid kaunistusi neile juurde mõelda. Mõni mask saab nii omaseks justkui oleks see meie enda osa.

Ühel hetkel aga lükkab elu meid ikka ja jälle sellese kohta, kus maskidest abi ei ole. Kohta, kus me peame iseendale otsa vaatama ilma ühegi kaitsva maskita: et milline ma siis päriselt olen. Mõnikord tuleb lausa selline olukord, kus miski tabab meid nii ootamatult, et mask kukub kildudeks. Ükskõik, kas see on mõni pisike sõnum kelleltki või on see mõni suurem elumuutus.

Kui oleme neid maske nii kaua iseenda osaks pidanud siis ootamatult end ilma maskita leides võime avastada end suures segaduses. Justkui oleks meie kaua ja kaunilt ehitatud ning maskidega ehitud elu kokku kukkunud. Nende varemete vahel tunneme end siis kaotsi läinult ja katkiselt. Sest meie kunagi hoolega enesekindluse maski taha peidetud ebakindlus rullub lainena meist üle.

Hea uudis on, et ka kõige suurema ebakindluse laine alla mattunult või kõige hullemas ebakindluse emotsionaalses tormis keereldes tegelikult meie ise pole kuhugile kadunud ega ka katki läinud. Sest oma olemuselt oleme me purunematud nagu kõige puhtamad kristallid ja teemandid.

Oleme kogu aeg kõigi nende maskide taga olemas olnud. Kõik, mis puruneb on vaid maskid. Ja kõik, mida me saame teha on võtta iseennast vastu sellena, kes me oleme. Leida enda sees üles see sisemine kindlus.

Lihtsam tee on muidugi võtta lihtsalt uus mask, ehk mitte nii särav kui eelmine, vahel veidi pragunenud või hioopis eriti särav ja hiilgav. Kindel on, et uus mask varjab meid ennast suurepäraselt ära. See on sinu enda valiku koht: kas võtad uue maski või valid uue tee – iseendana.

Mismoodi oleks kui prooviks edaspidi täiesti ilma maskideta? Ja selleks ei pea üldse ootama kui elu meid nii äkiliselt raputab, et vana mask puruneb. Saab ka lihtsamalt.

Väikeste sammukeste haaval, lihtsalt iga järgnev päev jälle natuke rohkem ilma maskita.
Ja midagi juurde panna ega luua polegi vaja. Lihtsalt sina ise!

Sest tegelikult on sul see enesekindlus olemas, on alati olnud. Ebakindlust tekitanud uskumused, mustrid ja meid kaua varjanud maskid on need, mis meile valu ja segadust tekitavad ja millest saab vabaneda.

Enda sisemise kindlustundeni jõudmine võtab ehk pisut aega ja nõuab otsustamist. Kui sa aga oled juba sel teel siis hakkad järjest tundma toetust kõikjalt enda ümber. Ja siis ei saa enam miski väline sind nii lihtsalt ebakindlaks muuta.

Valik on sinu, kas soovid uue enesekindluse maski leida või oled valmis oma päris sisemise olemuse ja kindluse poole astuma?

Vaata järgmisi inspireerivaid sündmusi

>
Success message!
Warning message!
Error message!